Канадська технологія будівництва будинків

На протязі вже більше 60 років у Канаді, США та багатьох інших країнах застосовується технологія сендвіч-панельних конструкцій при будівництві малоповерхових будинків. По-іншому ця технологія ще називається "Канадський дім". У нашій країні така технологія не могла не зацікавити будівельний ринок так як вона дозволяє створити необхідні комфортні умови для проживання, а так само володіє основною властивістю теплозахисту. За СНіПам дана технологія задовольняє всім вимогам, що пред'являються до конструкцій стін і перекриттів.

В основі цієї технології лежить конструкційна теплоізоляційна панель або та сама сендвіч-панель, яка використовується для основних елементів будинку - це стіни, перекриття і конструкції даху. Вона складається з пінополістиролу, який служить утеплювачем, і двох стружкових плит (це тришарові деревні плити, що отримуються на виробництві шляхом обробки стружки під високим тиском спеціальним методом, що дозволяє їй бути достатньо міцною, екологічною і безпечної).

Сендвіч-панелі мають величезну кількість позитивних характеристик. Їх вартість в порівнянні зі звичайним цегляним житловим будівництвом нижче на 30 - 40 відсотків. Вартість одного квадратного метра зазвичай не перевищує 550 у.о. тобто в той час як вартість квадратного метра в звичній нам новобудові на сьогоднішній день в середньому досягла вже 1100 у.о. Всі компоненти будинку виробляються на спеціальному виробництві, тому на місці будівництва робочим залишається тільки змонтувати їх в єдине ціле. Швидкість, з якою дана технологія дозволяє зводити будинки, взагалі не йде ні в яке порівняння з традиційними методами будівництва. У порівнянні з кладкою цегляних стін монтаж сендвіч-панелей виробляється в 20 разів швидше. Відсутність вологи в елементах будинку і в технології будівництва дозволяє практично цілий рік будувати будинки з використанням даної технології. Великою перевагою є те, що на будівельному майданчику не потрібна присутність важкої будівельної техніки.

Технологія дозволяє обійтися і без риття котловану. Так само велике значення має те, що будівництво можна вести цілий рік, так як повністю виключається використання яких би то не було вологих матеріалів як в технології будівництва так і в самих сендвіч-панелях. Як легко здогадатися, конструкція з сендвіч-панелей важить досить небагато, це дозволяє використовувати їх в надбудовах на дерев'яних, цегляних або панельних будинках без значних навантажень на фундамент будівлі.

Будинки, зведені за такою технологією, можуть витримати підземні поштовхи в 8-9 балів. Елементи конструкції обробляються спеціальними вогнетривкими засобами. Зовні стіни покривають мембраною, яка має функцію захисту від вітру. Вентиляція, каналізація, водопровід та інші комунікації прокладаються в стінах. Будинки, зведені за канадською технологією, можуть бути «паличкою-виручалочкою» для молодих сімей, малозабезпечених категорій громадян і держслужбовців.